• PRZESYŁKA KURIERSKA

  już od 99 zł GRATIS

 • sprawdzone

  i polecane marki

 • Polecane przez

  hodowców

 • wskazówki

  i porady

 • możliwy

  odbiór osobisty

Kiltix Obroża Średnia 53cm

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 69,90 zł 69.90
ilość szt.
Zyskujesz 6 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Bayer Kiltix Obroża Średnia 53cm


Obroża zawiera dwie substancje czynne: propoksur, należący do pochodnych kwasu karbaminowego oraz syntetyczny pyretroidflumetrynę. Podczas noszenia obroży przez zwierzę uwalniają się one w sposób ciągły i rozprzestrzeniają w jego sierści, działając na pchły i kleszcze w sposób kontaktowy. Wchłanianie obydwu składników przez skórę psów jest znikome i nie stanowi żadnego zagrożenia dla zwierząt. Długość okresu działania, jak i skuteczność zależy m.in. od długości i gęstości sierści, stanu utrzymania zwierzęcia, intensywności inwazji kleszczy.

Zawilgocenie obroży, spowodowane częstymi kąpielami czy działaniem deszczu może ograniczać skuteczność jej działania. Działanie preparatu rozpoczyna się w ciągu pierwszej doby od założenia i utrzymuje się do sześciu miesięcy.

Substancja czynna: Propoksur 3,02 g, Flumetryna 0,68 g.

Wskazania lecznicze: do zwalczania i ochrony przed inwazją kleszczy z gatunku Rhipicephalus sanguineus oraz Ixodes ricinus, jak też pcheł Ctenocephalides canis, Ctenocephalides felis u psów. Działanie preparatu rozpoczyna się w ciągu pierwszej doby od założenia obroży i utrzymuje się przez siedem miesięcy.

Przeciwwskazania: nie stosować u psów chorych, z rozległymi zmianami skóry oraz będących w okresie rekonwalescencji.

Działania niepożądane: w sporadycznych przypadkach w pierwszych dniach po założeniu obroży może wystąpić lekkie swędzenie skóry. W przypadku silnej reakcji nadwrażliwości należy natychmiast zdjąć obrożę.

Dawkowanie i sposób użycia: dla psów średnich stosujemy jedną obrożę zapinając ją luźno na szyi zwierzęcia.

Obrożę należy wyjąć ze szczelnego opakowania, rozwinąć i usunąć plastikowe ograniczniki na gładkiej wewnętrznej stronie obroży, trzymając za końce kilkakrotnie lekko rozciągając dla ułatwienia wydostawania się substancji aktywnej, a następnie założyć luźno na szyi zwierzęcia przeciągając przez klamerkę. Obroża powinna być noszona stale z wyjątkiem kąpieli. Można ją założyć ponownie gdy sierść wyschnie. W pojedynczych przypadkach w czasie noszenia obroży możliwa jest inwazja kleszczy, które odpadają najpóźniej po trzech dniach bez ssania krwi.

Nie zanieczyszczać rzek, cieków i zbiorników wodnych ani innych źródeł wody niewykorzystanym produktem.
Niewykorzystany produkt leczniczy weterynaryjny lub jego odpady należy unieszkodliwić w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami. 

Dane techniczne

Marka Kiltix
Przeznaczenie Przeciw kleszczom i pchłom
Wielkość rasy Rasy średnie
Forma Obroża

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl